Aknetrent Sivilce Tedavisi

Aknetrent sivilce ilacı reçete ile verilen ve riskli olan bir sivilce ilacı. Roaccutane ile aynı değerde ve aynı yan etkileri taşıyan bir ilaç olarak biliniyor. Bundan 15 gün önce doktorum verdi ve kullanmaya başladım. Sivilcelerim de gözle görülür bir azalma oldu.

Aknetrent kutu

Aknetrent kutu

Aknetrent kullanımı için öncelikle 15 günlük bir deneme kullanımı gerçekleştirdim. Sabah 1, akşam 1 tok karnına 20 mg olan kapsüller kullandım. Bir paketin içerisinde 30 kapsül var ve çift kullanımda 15 gün kadar gidiyor. Daha sonra doktoruma tekrar gidip kan tahlili yaptırdım ve ilacın yan etkileri, riskleri için sonuçları incelettim. Değerlerim de bir risk görünmüyordu, doktorum kilomu sorup günlük 2 kullanım yerine 3 kapsüle çıkardı(64 kiloyum). Tanesi 20 mg olan kapsüllerden 3 adet toplamda 60 mg kullanmaya bu gün itibariyle başladım.

Aknetrent kan tahlili kullanımından sonra ilk kan tahlilim şöyle;

KAN ÜRE AZOTU (BUN): 21.25 mg/dL —> Bu değer sağlıklı insanlarda 7-50 arası değişir. Yani bende sorun yok.
SGOT (AST): 15.76 U/L —> Bu değer sağlıklı insanlarda 5 – 37 U/L arası olur.
SGPT (ALT): 11.8 U/L —> Sağlıklı insanlarda 41 U/L altında olur.
TRİGLİSERİD: 139.98 mg/dL —> Normal değeri 200 mg/dL altıdır.
LDL KOLESTEROL: 95.27 mg/dL —> Sağlıklı bir kişide bu değer 66 – 130 mg/dL arasındadır.

Yukarıdaki değerleri normal bulan doktorum 3 kutu verdi ve 1 ay sonra tekrar kan tahlili için gelmemi istedi. Bu arada ilacı kullandığım süre boyunca geceleri de yüzüme Psovate merhem kullandım. Bu merhemi her gece yüzüme sürdüm. Dudaklara ise gün içerisinde sürdüm böylece dudak kuruluğunu da önledim.

Psovate merhem

Psovate merhem

Aknetrent sivilce tedavisi için güneşe de çıkmadım zaten doktor güneşten uzak dur demişti. Ancak çıktığım zamanlarda da fazla sorun yaşamadım sadece yüzüm biraz kızardı o kadar eve gelince geçti. Kısacası benim üzerimde görüldüğü kadarıyla işe yarıyor.

Bir önceki yazımız olan Yalnız İçmek başlıklı makalemizde alkolik, tek başına içmek ve yalnız içmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

2 adet yorum var

  1. smeyye

    merhaba, bende tedaviye baslayacagım ama bi sorum olcaktı. tedavınız kaç ay sürdü ve memnun kaldınızmı sonuctan ?

    • admin

      Tedavi kiloya göre değişiyor. Benim ortalama 4 ay kadar sürdü. Bana fazla zarar vermedi. Günde 3 adet 20 mg olan haplardan kullandım. Kilonuz çok düşükse günde 2 kere 20 mg yada günde 2 kere 10 mg hap verebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gökhan Şahin © 2016,