Malatya “Kral Döner” Ayıbı!!!

Belki bir çoğunuz bilmiyorsunuz ama ben Malatya’da yaşıyorum ve kendimi bildim bileli burdayım tabi tatil, bayram, özel durumları saymazsak genelde bu şehirde büyüdüm burada okudum ve sonunda üniversiteyi kazandım. Bir kaç arkadaşımda benimle beraber üniversiteyi kazanmıştı. Bunlardan bir tanesi de benimle aynı bölümü kazanan ve 7 senelik arkadaşım olan biriydi. İşte bu olay onunla beraber KRAL DÖNERDE başımıza geldi.

Arkadaşım yarın İzmir’e gideceğinden dolayı biraz beraber takılalım filan dedik ve ayrıca benimde kayıt için vesikalık çektirmem gerekiyordu ondan dolayı evden çıktık. İftar saatine kadar biraz eğlendik işte gezdik filan. Sonrasında “Kral Döner“e gidelim dedik. Bilmeyenler için söyleyeyim burası Malatya’da dürüm yiyebileceğiniz en güzel yerlerdendir. ANCAK BENİM İÇİN ARTIK AYNI ŞEY GEÇERLİ DEĞİL. Ayrıca dürümü acayip lezzetlidir. Neyse içeri girdik baya bir kalabalıktı ama boş masa bulduk. Bir kaç garson ayakta duruyordu ama gelip bize siparişimizi sormadı neyse dedik, bekledik ama baya zaman geçti dayanamayıp çağırdık. Siparişlerimizi verdik sonrada onların gelmesini beklemeye başladık. Ancak bir türlü gelmedi sadece masamızın üstünde 2 tane ayran vardı. Ayrıca su istemiştik ama o bile gelmişti. Aynı şekilde bizim önümüzdeki arka arkaya olan iki masayı da komple doldurmuş insanlarında siparişleri gelmemişlerdi ama onların en azından suyu vardı. Ancak geri kalan herkesin hemen hemen siparişi önündeydi. Yukarıdan siparişleri getirenler ya o yan tarafımızda olanlara dağıtım yapıyordu yada ikinci bölmeye gidiyordu ancak bizi gören yoktu. Sonuç olarak baya bekledik ve sonunda bizde öndekilerde kendi kendimize sinirli sinirli konuşmaya başladık. Sonra biz garsonu tekrar çağırdık ve su isteğimizi yeniledik bize tamam dedi ama GETİRMEDİ!!! Evet inana biliyormusunuz suyu getirmedi yan tarafta gitti orada ayakta bekledi ama yinede getirmedi. Ayrıca başka bir garsona önümüzdeki masada siparişler gelmeyecek ise söyleyin kalkalım diye baya sinirli konuştular onlara tamam dedi bu sırada o garsonu da çağırdık ve ona da su isteğimizi söyledik ancak oda getirmedi. Tabi ön sırada oturanların dürümleri 5 dakikaya geldi. Herhalde o sinirli konuşma işe yaramıştı ancak bizimkiler hala gelmedi garsona üzün süre baktık istekleri yeniledik gelmedi. Hadi yemeği geçtim suyumuzu bile 3 KEZ söylememize rağmen getirmediler.

Tabi biz yine kızmayalım KRAL DÖNER baya kalabalık onlara da elinden geleni yapıyor diyorduk tam o sırada yan masamıza oturmuş ve BİZDEN SONRA SİPARİŞ VERMİŞ olan kişinin siparişi önce gelince dayanamadık ve beklerken azıcık ucundan içtiğimiz ayranları bırakıp kalktık. Yukarıda bu sipariş gelmedi ayranların parayı ödeyip gidelim dedik oradaki kasiyer kibarca konuştu ve oradakilere siparişleri hazır mı diye sorarak bizi ikna edip tekrar gönderdi gittik, gider gitmez siparişimiz geldi ancak bu seferde ayran yoktu. KRAL DÖNER garsonlarına Ayran isteğimizi tekrar ettik ki ayran vereceği dolap hemen yanda ve orda boş boş durdu yinede bize ayranı getirmedi bunun üstüne bizde 5-10 dk sonra tekrar hatırlattık anca geldi.

GERÇEKTEN REZALETTİ. HAYATIMDA BU KADAR ZORLANARAK YEMEK YEDİĞİM EN NADİR HATTA İLK AN DİYEBİLİRİM. AYRICA KRAL DÖNERDEKİ GARSONLARDA Kİ YÜZ İFADESİ VE TAVIRLARI HİÇ HOŞ DEĞİLDİ. ÇOK UMURSAMAZLARDI BİR SU BİLE GETİREMEDİLER. ÜSTELİK BİZDEN SONRA SİPARİŞ VERMİŞ ADAMIN SİPARİŞİ GELDİ DAHA NE DİYEBİLİRİM.

Kral döner‘in web sitesine gerekli şikayette bulunacağım umarım ilgilenirler.

Bir önceki yazımız olan Icy Tower Oyunu başlıklı makalemizde flash oyun, Ice tower ve Icy tower oyna hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

3 adet yorum var

  1. malatyada kı en güzel durumu yapan yer kral döner olmasına rağmen en berbat hızmetı verende yıne orasıdır.. bugüne kadar gttıgım yerlerde adamlar hızmette sınır tanımıyolar.. ama bn bunu burda goremıyorum..

  2. kral doner

    Sayin arkadaslar lutfen bu bilgileri muduriyete bildirin ki geregi yapilsin saygilar….

  3. eda

    lezzet olarak ıyı olabılır ama hızmet sıfır..lavabolar iğrenç musluklar bozuk peçete bile yok..cok bekletıyorlar ve güleryuz ilgi sıfır…suan yoğun olabılır ama bu olumsuzluklar devam ettiği sürece birçok kayıp yaşayacaklar…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gökhan Şahin © 2016,